Довідник з відбудови міст

Прокоментувати довідник в гугл-доці

Через війну з Росією в Україні зруйнували десятки наших міст та селищ. Знищили дитячі садки, школи, будинки, подвір‘я і вулиці. Ми віримо, що відбудуємо всі зруйновані міста і зробимо їх кращими. Однак це складне і тривале завдання, яке потребує зусиль багатьох спеціалістів та організацій.

Щоб пришвидшити роботу, ми створюємо Довідник з відбудови міст, в який увійдуть найкращі світові практики з проєктування та створення комфортних міст. Зберемо типові рішення з проєктування вулиць, впорядкування будинків, планування подвір‘їв та багато іншого.

Вже зробили дві частини довідника і працюємо над третьою.

Зміст

В розділі про зони описали найтиповіші види забудови та основні рішення з їхнього оновлення: створення нових площ та парків, реконструкцію будівель, влаштування нових вулиць та активізацію громадських просторів.

В розділі про вулиці створили деталізовані моделі вулиць з типовими елементами їхнього наповнення. Описали найтиповіші варіанти: пішохідні вулиці в комерційних кварталах, житловів вулиці в різних типах забудови, а також районні та міські магістралі.

Створили розділ про опорядження фасадів, в яких описали правила влаштування доступних та безпечних входів, розміщення вивісок, адресних покажчиків та маркіз.

Зробили типові елементи профілів вулиць для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту та автівок. Описали рішення, які роблять їх комфортними та безпечними.

Також описали об‘єкти, які розташовуються на вулицях. Усі елементи наповнили детальними тривимірними моделями з точними параметрами, оптимальними матеріалами та прикладами використання в реальних містах.

Довідник оформили патернами з людьми, які відновлюють різноманітні об'єкти, вулиці, будівлі, озеленення, веломережу, пішохідні переходи. До відбудови міст долучились всі: чоловіки, жінки, діти, літні люди, люди з інвалідністю та діти.

Це лише чернетка довідника і ми продовжуємо роботу. Нам потрібна ваша допомога, щоб виправити помилки та неточності і зробити довідник ще кращим. Перегляньте, будь ласка, гугл-док з повним текстом першої частини і додайте коментар, якщо бачите якісь помилки в описі, розмірах або схемах.

Прокоментувати довідник в гугл-доці

Якщо вам вже урвався терпець чекати і ви хочете переглянути довідник якнайшвидше, то завантажуйте чорнову версію в педеефці.

Завантажити чернетку довідника • 126 МБ

Дуже дякуємо десяткам експертів та експерток, які працюють над створенням цього довідника. Ви найкращі!

Липень 2022

Над проєктом працюють

Максим Головко
Аліна Мацьоха
Олена Мельник
Анна Дзеблюк

Аміна Ахмедова
Анна Бабак
Катерина Бухаріна
Андрій Вальчук
Володимир Висоцький
Андрій Вальчук
Анастасія Водяницька
Антоніна Галайчук
Кайл Галлахер
Ірина Голубєва
Аліна Гончаренко
Олександр Гук
Тетяна Гура
Денис Давидов
Софія Данилова
Олексій Дигтяренко
Ілона Ємельянцева
Яна Єрмоленко

Іван Жук
Тетяна Зав‘ялова
Мар‘яна Закордонець
Ярина Заєць
Катерина Іваненко
Василина Ілечко
Станіслав Клименко
Катерина Крук
Ксенія Кутова
Юрій Лозовенко
Анна Мельник
Мар‘яна Мельниченко
Максим Морсін
Валентина Мусіна
Тимофій Нагорний
Єлизавета Невмивака
Артем Новак
Михайло Оберкович

Юлія Павленко
Вікторія Панасюк
Світлана Риндюк
Олександра Сладкова
Денис Солонько
Ганна Старова
Анастасія Стрижевська
Анна Сушко
Володимир Харчихін
Ольга Хацько
Іван Хмиз
Дарія Чернишова
Юлія Шиферсон
Аліса Щукіна
Юлія Яремкович
Віра Янчук

Ілюстрації:
Анна Гаврилюк

Партнери проєкту:
Depositphotos
ГО «Безбар'єрність»

Дякуємо Юрію Голику,
Кирилу Тимошенку
та Офісу Президента України
за допомогу в створенні довідника