Капсульний парк


Житловий комплекс «Артвілль» будується посеред поля за межами Одеси. Щоб визначити проблеми, які можуть спіткати тих, хто житиме в ньому, ми опитали мешканців вже збудованого комплексу «7 небо». Дізналися, що основною проблемою є нестача публічних активностей та конфлікти, які виникають між мешканцями через те, що їм не вистачає публічних просторів, де вони могли б проводити вільний час.

Завдання

В проекті подвір’я Артвіля ми поставили перед собою завдання створити якомога більше різноманітних активностей і для кожної з них облаштувати власний простір, який би запобігав конфлікту між мешканцями. Основою проекту став схил між будинками, який робить простір посеред суцільного поля цікавішим.

Схил

Продовжили схил уздовж усього подвір’я аж до будівлі дитсадка та поєднали його з покрівлею. Таким чином ми розділили всю територію подвір’я на дві алеї та зробили масштаб простору більш співставним з людиною.

Проходи

Розділили схили на окремі частини, однакові для кожної черги будівництва. Таким чином ми створили проходи, щоб між першими комерційними поверхами з’явився зручний зв’язок.

Кола

Наповнили схили циліндричними просторами для різноманітних активностей. Кожна активність розміщується у власному колі, тим самим вирішуючи проблему конфлікту різних груп мешканців.

Зонування

Розділили простір так, щоб на кожному схилі були активності різної функції та гучності. У процесі будівництва комплексу мешканці можуть змінювати зонування залежно від власних потреб.

Активності

Наповнили кола різноманітними активностями. Мешканці можуть вибирати необхідні активності з каталогу або придумувати їх на воркшопах та спільних зустрічах, власноруч їх створювати та змінювати.

Візуалізації надані замовником

Жовтень 2018

Проєкт зробили в «Агентах змін»

Архітектори
Максим Головко
Дарина Лисицька
Маргарита Гогун
Cвєта Конопльова

Дослідники
Юра Грановський
Роман Дима

Менеджер
Андрій Батін

Замовник
Девелоперська компанія ZEZMAN