Вуличні об'єкти «Коло»

Ми створили лінійку вуличних об'єктів та на основі цього проєкту запускаємо безкоштовний онлайн-курс. В ньому детально розкажемо весь процес розробки дизайну об'єктів, їхнього тестування, виготовлення та встановлення, щоб всі охочі змогли дізнатись, як створювати міські об'єкти. Перші лавки вже встановили в Сквері інтелігентів на вулиці Гончара.

Висока лавка

Лавка складається з 12 секторів, які також можна встановлювати окремо. Зібрана в коло вона створює всередині велику клумбу висадки рослин.
Лавка має широке дерев'яне сидіння та зручний столик за спинкою. Низ лавки, її спинка та задня стінка зроблені з плит із переробленого пластику.

Низька лавка

Лавка без спинки має ще більше простору для сидіння, а, якщо хочеться, то на ній можна навіть зручно лягти. Лавка так само збираєтьсь в коло та створює клумбу всередині, але завдяки симетричній конструкції її тепер можна зібрати і в інші форми з набагато більшим простором для озеленення.

Смітник

Смітник зі стінками з переробленого пластику довершує ідею цінності сортованого сміття. Адже показує, що насправді воно може бути цінним ресурсом, з якого виготовляють корисні речі для містян та навколишнього середовища.

Матеріали

Всі об'єкти лінійки виготовляються з металевого каркасу з чорним порошковим пофарбуванням, дерев'яних щитів з дуба та плит з переробленого пластику.

Чорно-зелений

Синьо-жовтий

Біло-синій

Біло-червоний

Дуб з покриттям датським маслом

Чорна порошкова фарба

Виробництво

Разом з «Україної без сміття» на базі їхньої сортувальної станції ми запустили майстерню зі створення плит з переробленого пластику. Ми стали першим партнером і замовником УБС, почали збір кришечок, щоб потім сортувати їх за кольорами, подрібнювати й переплавляти в пластикові плити.

Головним елементом цієї майстерні став термостіл, у якому подрібнений пластик розплавляється й набуває форми плити необхідної товщини. Його виготовили в майстерні «Дорогоцінний пластик» в Одесі, котрою керує Євген Хлебніков, який одним з перших започаткував в Україні всесвітній рух «Precious Plastic».

Над проєктом працювали

Керівник проєкту
Максим Головко

Архітекторка
Олена Мельник

Менеджерка
Марина Радинська

Менеджер
Андрій Батін

Візуалізатор
Максим Гуменюк

Візуалізаторка
Анна Бабак