Друга конференція про міські проекти

В країні достатньо крутих міських проектів, щоб провести не один фестиваль, тому менше ніж за півроку після першої конференції ми зібрались вдруге, щоб послухати про п'ятірку нових проектів.

Дизайн-код вивісок Дніпра

Наприкінці минулого року в Дніпрі затвердили дизайн-код вивісок, завдяки якому на вулицях зникне нав'язлива реклама, а вивіски не паплюжитимуть фасади будинків. Співавтори проекту, члени команди dnipro.design Сергій Білий та Ігор Крижановський розказали, як його створювали, затверджували та впроваджували.

Дизайн-код у Дніпрі

Простір Синагог у Львові

Напевно в кожному місті є темна непривітна площа, на яку зайвий раз краще не суватись. У Львові такою була Арсенальна площа. Та віднедавна вона стала називатись Простором Синагог та перетворилась на нову атракцію для містян і туристів: тепер це привітний інклюзивний простір, який виконує три функції: вшановує, інформує та нагадує про минуле євреїв у Львові. Ініціаторка проекту Лілія Онищенко розказала, як їй вдалося трансформувати простір у своєму місті.

Простір Синагог у Львові

Окупай Жукова в Одесі

Одного разу вулиця Жукова в Одесі стала пішохідною. Люди гуляли, їли, пили, веселились, слухали музику, грали в ігри, а бізнес — не встигав рахувати виручені кошти. Це сталось внаслідок урбан-експерименту «Окупай Жукова». Одеські урбаністи провели дослідження, домовились з міською адміністрацією та на два дні в'їзд автотранспорту на вулицю Адмірала Жукова перекрили. Про те, як все пройшло розказав співавтор проекту Костянтин Ємельянов.

Перекрита вулиця Адмірала Жукова

ЛУН.Місто в Києві

Щоб зрозуміти, як місто має розвиватись, потрібно знати, як воно функціонує та які в ньому є проблеми. Для цього в ЛУН.Місті досліджуть міський простір, аналізують відкриті дані, співпрацюють з урбаністами та формують запит на якісне життя в мегаполісі. Про те, як їм це вдається, розказав Денис Суділковський.

Дослідження ЛУН.Міста

Нова навігація в Києві

Напевно, кожен з вас вже бачив нові навігаційні пілони на Подолі та у Верхньому місті. Головний дизайнер «Агентів змін» Олександр Колодько розказав скільки всього було зроблено, щоб у Києві з'явилась сучасна і корисна пішохідна навігація і відповів, чому навігація на темному тлі, чому скорочували офіційні «національні» назви і звідки брати дані, якщо їх у міста немає.

Нова київська пішохідна навігація

Вечірка

Після конференції ми влаштували перший весняний урбан-врив у наших кращих традиціях. Цього разу вриватилися під діджей сет від Курган та Агрегата.

Вечірка на КАРЗ-12

Коротко про те, як пройшла друга Урбанина, дивіться у відео.